Jak mluvit a jednat s mužem v partnerství podle autora knihy Muži jsou z Marsu a ženy z Venuše

Poslední dobou zabředávám do různých vztahových projekcí a v podstatě šílených opakujících se kruhů, ze kterých se snažím vylézt ven. Nejtěžší vtahy, které jsem si zažila a nebo zažívám, jsou partnerské. V mnoha ohledech mi vždy pomohla vděčnost. Vděčnost vždy zlepšila všechny moje vztahy a věřím, že vždy všechny vztahy zlepší. A zlepšila i můj partnerský vztah. Ale nechci být troškař a chci mít ten nejlepší vztah na světě. Takže se dovzdělávám dál.

Často totiž vidím svého partnera, jak je bezradný v komunikaci se mnou a já jsem bezradná v komunikaci s ním. A to jsme oba dva jinak obrovky šikovní lidé, kteří si poradí snad ve všem a se vším! Vyhodnotila jsem, že dokud je za co „bojovat“, tak se naučím všemu co půjde, aby každé naše SPOLU bylo obrovsky úžasné a naplňující pro oba dva.

Důležité uvědomění: Ale jeho napřímo nezměním… I když se o to podvědomě často snažím (bohužel). Někdy dokonce i na přímo…. Tak se to ale nedělá… Člověk musí začít u sebe… Když se změním já a můj přístup, změní se i on a jeho přístup ke mě.

Pokud jste v mé Facebookové skupině Miluju svůj život nebo jste v mém kurzu Vděčnost jako cesta ke štěstí, tak už víte, že všecho, co se nám v životě děje, se děje pro naše dobro. Speciálně ty nejtěžší věci jsou pro nás tím největším dárkem. Každá situace, která nás zraňuje nebo nás sere jen ukazuje na náš doposud neobjevený potenciál, který si máme aktivovat pro to, abychom byli lepšími lidmi. Právě vztahy partnerské jsou nejlepší tréninkové pole pro sebezdokonalování…

Na co už jsem přišla, že je 100% špatně

  1. Když si myslíme, že koj(t)ot a viník je ten druhý
  2. Když si myslíme, že my to víme nejlépe na světě
  3. Když si myslíme, že náš partner je povinen se chovat podle našich představ
  4. Když se zlobíme, že věci nejsou podle našich očekávání

Velká spousta lidí má za partnery i opravdové hajzlíky. Je pravda, že je dobré znát svou hodnotu a ozvat se vždy, když máme pocit, že se proti nám jedná „protiprávně“. Komunikace je vždy na prvním místě. Pokud jsme ve vztahu, kde se s partnerem nedá vůbec komunikovat a opravdu všechno svaluje za vinu nám a prostor pro vylepšení tam dlouhodobě není, měli bychom zvážit, jestli nám vztah za to stojí. Ale až poté, co jsme přesvědčeni, že my jsme udělali ze své strany taky všechno pro nápravu. *Prosím jen – pokud jste ve vztahu s člověkem závislým na alkoholu, drogách, hazardu nebo s agresorem, tak tohle fakt neplatí. Závislí lidé jsou toxičtí a v ideálním případě je dobré s nimi vůbec nebýt.

Pokud ale vidíme, že se náš partner snaží, ale jen často šlápne vedle, protože je to prostě taky jen člověk, tak je dobré mít pro něj pochopení, trpělivost a snažit se dál ve vztahu nastolit rovnováhu.

Nově jsem objevila něco skvělého a jednoduchého, což miluju nejvíc na světě. Když to není až tak složité a funguje to.

Přišla jsem na to díky Johnovi Grayovi, který je americký vztahový poradce a spisovatel. Určitě znáte jeho publikaci Muži jsou z Marsu a Ženy z Venuše. Tuto knihu dnes označuje za né až tak vhodnou, i když je stále v oblibě. Vydal ji totiž před 25ti lety, kdy naše partnerství vypadala jinak. Dnes jsou partnerství v podstatě rovnoprávné, oba partneři chodí do práce, oba se starají o děti atp. Tím pádem se i liší to, jakým způsobem se k sobě máme chovat.

Pokud jste EZOTERICKY založení, určitě Vám něco řekne pojem ženská energie a mužská energie. Pokud nejste ezotericky zaměření a máte rádi i jasná fakta, tak se vám můžu zavděčit, protože se většinou snažím všechno z ezo světa hledat i ve světě vědy a fyziky, abych to měla jakože černé na bílém. Mužská a ženská energie se dá přeložit i jako pouhý stav hormonů estrogenu a testosteronu. Žena by podle pana Graye měla mít 10x více estrogenu než muž a muž by měl mít 10x více testosteronu než žena. Ve chvíli, kdy jsme v hormonální nebo také energetické nerovnováze a žena začne více plnit mužské principy a muž zase ty ženské, přepadne nás stres a začneme se chovat tak, jak to neprospívá ani nám a ani partnerovi.

Je důležité vědět, co je vyloženě ženský princip a co je princip mužský. Muž by pak měl ženu podporovat v jejich ženských principech a ona jeho zase v těch mužských.

Co podle vztahového terapeuta Johna Graye „ubližuje“ mužům

Dnes je doba taková, že spousta mužů zastupuje i mnoho ženských principů. Např. stará se o děti a hraje si s nimi, vaří, otevřeně komunikuje nebo zastává ženské zaměstnání (ošetřovatel, vychovatel….). Muž díky tomu může nasát hodně ženské energie, a to pak může ve vztahu dělat paseku. Jeho partnerka, pokud mu chce být opravdovou partnerkou a oporou, by ho pak neměla „peskovat“ za to, co ji na něm štve, ale pomoci mu k tomu, aby se vrátil do své mužské energie, neboli aby se mu zvedla hladina testosteronu.

Tím partnerovi pomůže cítit se skvěle a atmosféra doma se promění k lepšímu i pro něj.

Nejčastější chyby, které vnímám u žen (včetně sebe):

  1. Chceme po partnerech, aby nám sdělovali své pocity a my tím do nich „viděly“. Stejně do nich neuvidíme a kolikrát se ještě budeme chytat za hlavu, jakou blbost to vlastně cítí (smích).
  2. Vyčítáme jim, když dělají často činnosti bez nás. Muž potřebuje pro uvolnění stresu čas o samotě. My ženy to máme často jinak, chceme se o stres a starosti dělit. Oni ne. Oni si to potřebují prostě všechno vyřešit sami v klidu. Když se před námi zavírají nebo chodí někam bez nás, často je to o tom, že potřebují odstranit stres. Nic víc.
  3. Vyčítáme jim to, jací jsou a co dělají. To je moje oblíbené. Jednoduše…. Partner se vůči nám zachová tak, jak si nepředstavujeme. V tu chvíli místo výčitky např.: „Tak to po sobě umyj ne? Vždycky jen hodíš talíř do dřezu a já to pak drhnu sama.“ Bychom se měly nadechnout a vydechnout a později říci. „Já bych byla nejšťastnější na světe, kdyby jsi mi pomohl a umyl nádobí.“
  4. Nechválíme je nebo je chválíme málo. Chlap prostě potřebuje slyšet, že ho oceňujeme. Je pak mnohem šťastnější.

Proč bychom se my ženy měly zlepšit a být na své muže laskavější? Protože přece všechny toužíme po tom, mít skvělý vztah… Jenže je to o práci na nás samotných. Není to o tom, že naši chlapy jsou koj(t)oti.

Tak jim pojďme pomoci být nejlepším samcem pro nás (smích)

Ve chvíli, kdy pomůžeme našim mužům zvýšit hladinu testosteronu budou podle Johna Graye o hodně spokojenější a šťastější. Díky tomu budou plnit i své mužské úlohy raději a na nás jako na partnerky budou příjemnější.

JAK SE CHOVAT K MUŽI, ABYCHOM HO PODPOŘILI V JEHO MUŽSKÉ ENERGII – pomohly mu zvednout testosteron

Návod ve 12ti bodech jsem pro Vás napsala v PDFku, abyste si ho mohli vytisknout a dát na nějaké viditelné místo. Takže stáhnout, ideálně vytisknout a pak… Pročítat, pročítat a pročítat.

Návod jak se chovat k muže ve 12ti bodech můžeš stáhnout níže po kliknutí na Stáhnout.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Prosím, vyplňte toto pole.
Prosím, vyplňte toto pole.
Zadejte prosím platnou e-mailovou adresu.
Chcete-li pokračovat, musíte souhlasit s podmínkami

Ověřeno MonsterInsights