Muž u porodu… Ano nebo ne?

Otázku, zdali mít u porodu svého muže či partnera si klade velká spousta žen… Některé ženy mají jasno v tom, že partnera u porodu chtějí mít a jiné nechtějí. Důvodů proč partnera u porodu mít je velká spousta, stejně tak, jako ho tam nemít. Nedokážu říci, co je obecně nejlepší. Obecná pravidla totiž nejsou ok. Každý z nás jsme originál a unikát, stejně tak jako naši partneři a náš vztah. Proto se nedá říci obecně, co je v pořádku a co ne. Každá žena to ve svém srdci prostě ví. Jen musí utišit svůj rozum a dát na intuici a vnitřní pocit.

TIP: Pokud se chcete napojit na své srdce a vnitřní moudrost a nevíte jak na to, doporučuji jít o samotě do přírody klidně na několik hodin. Mě osobně pomáhá samota a ustavičná chůze kdekoliv venku.

Vždy záleží na vztahu těchto dvou bytostí, a také na tom, jak si to představují každý zvlášť. Co je ale nejdůležitější, tak je pocit ženy při tomto rozhodování. Žena by měla mít ze svého rozhodnutí radost a dobrý pocit. Ona je při porodu tím hlavním aktérem, který se musí cítit co nejvíce dobře. Pokud cítí, že partnera u porodu nechce, protože by se před ním mohla cítit třeba “stažená” a v nepohodlí, bude lepší, aby ho nechala doma. Na prvním místě u porodu je totiž její pohodlí a co největší psychická pohoda.

Pokud si stále nejste jistá, zdali partnera k porodu vzít či ne, zkuste si zodpovědět od srdce a ve vnitřní pravdě na následující otázky:

  1. Budu se cítit silnější, když bude partner se mnou u porodu?
  2. Budu se cítit klidnější, když bude partner se mnou porodu?
  3. Pomůže můj partner při porodu? (chytí mě za ruku, uklidní mě, bude mě masírovat)
  4. Vydrží můj partner být po celou dobu porodu v psychické pohodě tak, aby mě k porodu pozitivně motivoval?
  5. Jsem schopná se před partnerem ukázat bez přetvařování v takové zásadní intimní chvíli v životě?

Pokud jste na většinu těchto otázek odpověděla ANO, tak si partnera k porodu určitě pozvěte. Samozřejmě pokud on bude chtít. I on sám určitě ví, zdali se na to být vaší oporou v takovou významnou chvíli hodí a nebo ne.

Já osobně jsem dlouho zvažovala, jestli u porodu partnera mít a nebo ne. On po tom velmi toužil. Mě osobně byla příjemnější představa, že mám vedle sebe u porodu nejlepší kamarádku. Hlavně z toho důvodu, že jsem před ním nechtěla být tak “obnažená”. V podstatě první tři body ze seznamu bych měla za ANO, u čtvrtého jsem lehce pochybovala a z pátého jsem měla strach. Nakonec se mnou u porodu byl a jsem za to neskutečně moc vděčná. Nejen že mi neuvěřitelně pomohl, ale díky tomu se z něj v mých očích stal dokonce hrdina.

Více si můžete přečíst v článku z mé osobní zkušenosti zde.

A jaký je na to váš názor? Sdílejte se mnou, budu moc ráda.

Opatrujte se krásné bytosti!

S láskou Veronika

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Prosím, vyplňte toto pole.
Prosím, vyplňte toto pole.
Zadejte prosím platnou e-mailovou adresu.
Chcete-li pokračovat, musíte souhlasit s podmínkami

Ověřeno MonsterInsights